Reklam

Alt Dudakta Minik Kırmızı Leke

 • 27 Mart 2017
 • 7.439 kez görüntülendi.
Alt Dudakta Minik Kırmızı Leke

Dudak çevresinde oluşan minik lekeler kızarıklık, ağrı, kızarıklık ile beraber hissedilen yanma hissi gibi belirtilere yol açabilmektedir. Çok telaş yapılmaması gereken bir durum olmakla beraber belli başlı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Leke haricinde leke üzerinde şişlik ve ağrı, yanma hissi gibi belirtilerin olması viral enfeksiyon oluştuğunun göstergesi olabilmektedir.

Bu gibi lekelerde tedavi yöntemi önemli boyutlardadır. Tedavinin yanlış yapılması lekelerin kalıcı olmasına ve buna bağlı olarak görünüşte anormalliklere yol açabilmektedir.

Alt Dudakta Oluşan Minik Kırmızı Lekelerin Oluşum Nedenleri Nelerdir?

 • Güneş alerjisi olan kişilerde veya güneşe karşı cildi oldukça hassas olan kişilerde cilt üzerinde bu tarz lekelerin ve yanmaların oluşması normaldir. Bu tarz güneşe karşı hassas kişilerin sık olarak güneşe maruz kalmamaları veya koruyucu kozmetik ürünler kullanmaları gerekmektedir.
 • Yukarıda da belirtildiği gibi bu tarz hastalıkların en büyük etmeni olarak viral enfeksiyonlar karşımıza çıkmaktadır. Halk dilinde uçuk olarak da bilinen “herpes simplex” virüsüne maruziyet sonucu ortaya çıkan bu rahatsızlık, cilt üzerinde en çok dudak çevresinde olmak üzere, burun, ağız çevresi gibi birçok bölgede oluşabilmektedir. Genellikle uçuk çıkan bölgede aşınma, ağrı, leke oluşumu, yanma hissi, beslenme gibi aktivitelerde zorlanma, konuşmada zorlanma gibi belirtilerle kendini göstermektedir.
 • Dudak çevresinin vitamin eksikliğinden kaynaklı olarak kuru kalması, dudakta çatlamalara ve buna bağlı olarak leke oluşumlarına neden olabilmektedir.
 • Yaralanmalar, yanma gibi travma odaklı rahatsızlıklara bağlı olarak da dudak çevresinde leke oluşumu gözlenebilmektedir.

Alt Dudakta Oluşan Minik Kırmızı Leke Nasıl Tedavi Edilir?

 • Tedavi hastalık etmenine bağlı olarak değişebilmektedir. Viral enfeksiyonlara yani “herpes simplex” virüsüne bağlı olarak oluşan bu lekelerde zovirax, asiviral gibi yarı katı preparatlar düzenli kullanılması dahilinde bu lekelerin önlenmesinde yardımcı olacaktır.
 • Güneşe hassas ciltlerin güneşe maruziyetinde oluşan bu kırmızı lekelerde, vücut direncine bağlı olarak dereceli güneş kremlerin kullanılması bu tip komplikasyonların önlenmesinde yarar sağlayacaktır.
 • İlave olarak vitamin takviyesi ile de hem bu rahatsızlıkların hem de bağışıklık sistemininin düşmesi sonucunda oluşan rahatsızlıkların önlenmesinde büyük yarar sağlayacaktır.
 • Yaralanma, yanma gibi durumlarda tedavi yöntemi yaralanmanın veya yanmanın şiddetine bağlı olarak değişebilmektedir. Şiddetli yanma gibi durumlarda bazen bu lekelerin önlenmesi mümkün olmamakta ve kalıcı izlere neden olabilmektedir. Daha doğru ve kesin bilgi-tedavi için uzman doktora danışmanız tavsiye edilir.
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Najlepsze środki na impotencję. Chcesz powiększyć penisa to sprawdź ranking najlepszych suplementów i środków!

 2. Thanks for your strategies. One thing really noticed is that often banks plus financial institutions know the dimensions and spending patterns of consumers plus understand that most of the people max out and about their real credit cards around the getaways. They properly take advantage of this specific fact and commence flooding your current inbox along with snail-mail box using hundreds of no-interest APR card offers just after the holiday season concludes. Knowing that should you be like 98% of American community, you’ll rush at the possible opportunity to consolidate card debt and shift balances for 0 apr interest rates credit cards. kjjjilm https://headachemedi.com – meditation for headache relief

 3. excellent put up, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector don’t notice this. You must proceed your writing. I’m confident, you’ve a great readers’ base already! https://epilepsymedi.com new epilepsy drugs

BİR YORUM YAZ