Reklam

Arka Baldır Ağrısı

  • 01 Ağustos 2018
  • 820 kez görüntülendi.
Arka Baldır Ağrısı

Arka baldır dediğimiz kısım, diz ile ayak arasında, arkada kalan bombeli kısımdır. Bu bölgedeki kasların gelişmesi ise vücudun dengede durabilmesini kolaylaştırmaktadır. Baldırların ağrısı, vücudun uzun süre hareket etmemesi durumunda, birden kasların zorlanması ile çok sık meydana gelebilen bir durumdur ve halk arasında hamlama denmektedir.

Arka Baldır Ağrısı

Baldır ağrısı genellikle ani hareketler ya da vücuda uzun süre fazla yük binmesi neticesinde gerçekleşse de bazen de farklı bir hastalıktan dolayı ağrı oluşabiliyor. Her zaman için sağlığınızı ön plana koyarak hareket etmenizi ve böyle durumlarda zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna gitmenizi öneririz.

Arka Baldır Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

1-)Dışarıdan Darbe Almak

Eğer dışarıdan tekme ya da top gibi sert bir şekilde baldırınıza darbe aldıysanız, ağrı meydana gelebilir. Bu ağrı birkaç gün içinde geçebileceği gibi yürümenizi engelleyecek kadar şiddetli değildir. Fakat aksi takdirde doku ezilmesi meydana gelebileceği için en yakın sağlık kuruluşuna gitmenizi öneririz.

2-)Baldırın Zorlanması

Spor yaparken, yürürken ya da koşarken baldırınızı zorlamanız sonucunda ağrı meydana gelebilir. Bunun genelde sebebi tendonlar dediğimiz dokuların zarar görmesinden kaynaklanmaktadır. Böyle durumlarda yani baldıra aniden sancı girme ve yürüyememe durumlarında ilk iş bir hastane gitmek olmalıdır. Erken tedavi ile kalıcı bir hasarın kalmaması için kesinlikle kendiniz sararak ya da ilaç kullanarak bu ağrıyı bastırmaya çalışmamalısınız.

3-)Baldır Yırtılması – Kas Gerilmesi

Yine bacakların fazla zorlanmasına bağlı olarak gelişen bu durumda, bir süre yürümekte zorluk çekilebilmektedir. Baldırdaki kaslar zarar gördüğünden, ayak hareketleri ile kişinin ağrısı artabileceğinden, böyle bir durumda dinlenmek her zaman daha doğru olacaktır.

Arka Baldır Ağrısında Tedavi Nasıl Olmalıdır?

Yukarıda baldır ağrılarının neden olabileceğine dair nedenlerimizi yazmıştık. Öncelikle neden ağrıdığını anlamanız ve sonrasında tedavi sürecine girmeniz gerekir. Bunu anlamanın en kolay yolu ise bir doktora başvurmaktır. Böylece ağrınızın sebebini anlayabilir, ağrının geçmesini sağlayan ilaçlar verebilir. Eğer ciddi bir vakadan bahsediyorsak,  fizik tedavi görmenizi gerek görebilir. Bu tarz durumlarda eğer bir an önce sağlığınıza kavuşmak istiyorsanız, kesinlikle doktorunuzun verdiği her talimatı doğru bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Bunun dışında eğer ağrının neden kaynaklandığını biliyorsanız ve ciddi bir durum söz konusu değilse evde kendinizi masaj yaparak bu ağrıyı azaltabilirsiniz. Çok soğuk olmayan suyun içerisinde bacaklarınızı bir süre beklettikten sonra, vücudun rahatlatan aloe vera ya da nane özlü kremler ile bacağınıza bastırmadan masaj yapabilirsiniz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Boonhoaro dedi ki:

    http://vslevitrav.com/ – filitra vardenafil tablets

BİR YORUM YAZ