Reklam

Bikini Bölgesinde Kararma

 • 26 Şubat 2018
 • 2.249 kez görüntülendi.
Bikini Bölgesinde Kararma

Bikini bölgesinde kararma olması çoğu kadının başına gelen bir sağlık sorunudur. Bu sağlık sorunu çok ciddi boyutlara oluşmasa da kötü bir görünüme neden olduğu için kadınların psikolojisinde kötü bir izlenim ortaya çıkarmaktadır. Kişinin bikini bölgesinde kararma olması ergenlik döneminde ortaya çıkabileceği için sonraki yaşlarda da ortaya çıkabilir. Bu durum kadınların partnerlerine karşı kendilerini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Bikini bölgesinde kararma olması durumunda kadınların tedavi için piyasada satılan kremleri kullanması iyi bir yöntem olsa da bu durum genellikle kalıcı bir çözüm üretmemektedir.

Kişinin bikini bölgesinde meydana gelen kararmaları ortadan kaldırabilmesi için lazer tedavisi olması önerilmektedir. Bu yöntemden korkan kişilerin yapacağı işlemler arasında bitkisel tedavi yöntemleri yer almaktadır.

Bikini Bölgesinde Kararma Neden Olur?

 • Bikini bölgesinde kararma oluşmasının birçok farklı nedeni olabilir. Bu nedenlerin başında cilt sorunları gelmektedir. Cilt sorunları kişinin vücudunun çeşitli bölgelerinde kararmalara neden olabilir.
 • Bikini bölgesinde kararma oluşması öncelikle ergenlik döneminde ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Kişinin bu dönemde değişen hormonları nedeni ile bikini bölgesinde kararma meydana çıkabilir.
 • Bikini bölgesinde kararma oluşmasının diğer sebepleri arasında terleme de yer almaktadır. Kişinin terleme sorunu olması bu bölgede ve bunun yanı sıra koltuk altı bölgesinde kararmaya neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişinin kişisel temizliğine dikkat etmesi önerilmektedir.
 • Kişinin bikini bölgesinde renk değişimlerinin olmasının nedenleri arasında jilet ile traş olmak da yer almaktadır. Kişinin jilet ile temizlik yapması yerine başka yöntemler tercih etmesi gereklidir.
 • Yanlış iç çamaşırı seçmesi de kişinin bikini bölgesinde kararma yapabilir. Kişinin pamuklu iç çamaşır kullanımı yapması tavsiye edilmektedir.
 • Bikini bölgesinde renk değişimine neden olan diğer bir sebep de epilasyon işlemlerinin hatalı yapılması sonucu ortaya çıkmaktadır. Epilasyonun tüylerin çıkış yönünde yapılması doğru bir kullanım şekli olacaktır.

Bikini Bölgesinde Kararma Nasıl Tedavi Edilir?

 • Bikini bölgesinde kararma oluşmasının önüne geçebilmek için kullanılacak yöntemlerden birisi zeytinyağı kullanımıdır. Zeytinyağı ile bikini bölgesine masaj yapmanız bu bölgede kararma oluşmasını engelleyecek bir yöntem olacaktır.
 • Kişinin bikinin bölgesini beyazlatması için yapabileceği diğer bir yöntem ise limon suyu masajıdır. Limon suyunu elinize alarak bikini bölgesi üzerinde masaj yapmanız oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Bu yöntem kişinin ölü hücrelerden kurtulması için iyi bir yöntemdir.
 • Kişinin bikini bölgesini beyazlatabilmesi için kullanabileceği yöntemlerden birisi de limon ve vazelin karışımıdır. Bir kabın içinde limon, karbonat ve bir miktar vazelin karışımı yaparak bikini bölgesi üzerinde kullanabilirsiniz.
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ