Reklam

Boyunda Damar Ağrısı

  • 26 Şubat 2018
  • 2.479 kez görüntülendi.
Boyunda Damar Ağrısı

Boyunda çok sayıda damar yer alır. Bu damarların zaman zaman ağrıması da sık görülen sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Kişinin özellikle boynunun sol tarafında bir ağrı oluşması demek damarları üzerinde sorun olması anlamına gelir. Bu gibi durumlar genellikle geçici sebeplere dayanmaktadır ve çok ciddiye alınmasına gerek yoktur.

Kişinin boynunda aort yani şah damarı da yer alır. Şah damarın üzerinde sık sık ağrı hissedilmesi ise ciddiye alınması gereken bir sağlık sorunudur. Kişinin böyle bir durumda doktora görünmesi tavsiye edilmektedir. Diğer boyun ağrıları ise birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda en iyi tanı için doktor kontrolü gereklidir.

Boyunda Damar Ağrısı Neden Olur?

1-)Boyun Düzleşmesi

Boyunda damar ağrısı oluşmasının en büyük sebeplerinden birisi boyun düzleşmesi sorunudur. Bu gibi bir sağlık sorunu kişinin gündelik hayatında büyük farklılıklara neden olabilmektedir. Boyun düzleşmesi sorununda boynun arka kısmında yer alan lumberler normale göre çok daha düz olur. Bu durumda boyun düzleşmesi olarak adlandırılır.

Boyun düzleşmesinin ilerlemesi çok daha ciddi sorunlara yol açabileceği için dikkatli olunmalıdır. Boyun düzleşmesi durumunda kişinin ilaç tedavisi yapması tavsiye edilmez. Böyle durumlarda öncelikli olarak ufak boyun egzersizleri ile başlanır ve daha sonrasında da fizik tedavi uygulaması yapılır. Boyun düzleşmesi durumunda kas ağrısı, boyunda damar ağrısı gibi sorunlar sık sık ortaya çıkar.

2-)Hareketsiz Kalmak

Kişinin sürekli olarak hareketsiz kalması durumunda boynunda damar ağrısı görülebilir. Özellikle sürekli olarak masa başında çalışan kişilerin bu sorunu sık sık yaşadığı gözlemlenmiştir. Kişinin sık sık yapacağı boyun egzersizleri boyun damar ağrısı yaşanmasının önüne geçecek bir yöntem olacaktır.

3-)Yanlış Duruş

Kişinin yanlış bir duruş pozisyonuna sahip olması da bu bölgede ağrı olmasına neden olabilir. Boyun damar ağrısı sık sık karşımıza çıkan bir sağlık sorunudur. Böyle durumlarda kişinin belde fıtık, boyun düzleşmesi gibi sağlık sorunları da ortaya çıkabileceği için çok dikkatli olması gerekmektedir.

4-)Kireçlenme

Kişinin boynunda damar ağrısı oluşmasında kireçlenme sorunu da etkilidir. Kireçlenme boyun damarlarında meydana gelen bir sağlık sorunudur. Tedavi edilmemesi halinde sorunlar çok daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Kireçlenme ağrı ve hareketlerde kısıtlamaya neden olabilir.

Boyunda Damar Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir?

Kişinin boynunda damar ağrısı olmasının en sık görülen sebepleri yukarıda yer almaktadır. Boyun damar ağrısının ortaya çıkması durumunda kişinin en yakın sağlık kuruluşuna giderek gerekli olan tüm testleri yaptırması önerilmektedir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zortilonrel dedi ki:

    Thanks for sharing excellent informations. Your website is so cool. I am impressed by the details that you’ve on this web site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found just the info I already searched all over the place and just couldn’t come across. What an ideal web-site.

BİR YORUM YAZ