Reklam

Genizden Gelen Kanlı Parça

 • 01 Mart 2018
 • 2.037 kez görüntülendi.
Genizden Gelen Kanlı Parça

Genizden gelen kanlı parça elbetteki bu duruma maruz kalan kişiyi panikletecek bir durumdur. Genizden kanlı parça gelmesinin sebebi genellikle kolay çözülebilir problemlerden kaynaklanmakla birlikte ciddi bir problemin belirtisi de olabilir.

Genizden gelen kanlı parça genellikle kötü kokuyu da beraberinde getirmektedir. Kanlı parça, pirinç büyüklüğünde küçük küçük veya tek ve büyük bir parça olabilir. Bu kanlı parça aslında kanlı bir balgamdır ve oluşmasının çeşitli sebepleri vardır.

Genizden Gelen Kanlı Parçanın Nedenleri Nelerdir?

 • Genizden gelen kanlı parçanın en ciddi sebebi tüberküloz olarak da bilinen veremdir. Verem, bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucunda oluşmaktadır. Veremin tek belirtisi olarak genizden gelen kanlı parça kabul edilemez. Bununla birlikte farklı belirtiler de olması gerekir. Veremin diğer belirtileri; göğüs ağrısı, yüksek ateş, sürekli yorgunluk ve halsizlik durumu, geceleri terlemek, kilo kaybı, şiddetli ve balgamlı öksürüktür. Eğer kanlı balgamla birlikte bu belirtiler de varsa bir an önce doktora gitmeniz gerekir. Verem, solunum yoluyla bulaşabilen bir hastalık olduğu için etrafınızdaki insanlara da dikkat etmeniz gerekir. Teşhis konulana kadar maske kullanmak veya ağzınızı peçete veya havlu ile kapatmak hastalığı etrafınızdaki insanlara bulaştırmamak adına önemlidir.
 • Boğazınızın tahriş olması da kanlı balgam problemine neden olabilmektedir. Boğazınız tahriş olmuşsa boğazınızda acı hissedersiniz. Bununla birlikte öksürük şikayeti de baş gösterecektir ve hatta öksürük tahrişin sebebi olabilir. Boğazınızdaki tahriş sebebiyle bir kanama oluşursa öksürük neticesinde kanlı balgam tükürebilirsiniz.
 • Bronşit, akciğere hava taşıyan bronşların iltihaplanması sonucu oluşur ve kanlı balgam problemine neden olabilir. Bronşit, akut (bir anda başlayıp hızlı ilerleyen) veya kronik (süreğen) olabilir. Akut bronşitin çözümü çok daha kolaydır. Bronşitin yaygın belirtileri; Öksürük nöbetleri, kuru öksürük, soluk alıp verirken hırıltı, yüksek ateş, yorgunluk ve halsizlik.
 • Üst solunum yollarında yolları enfeksiyonları da kanlı balgam problemine yol açmaktadır. Üst solunum yolları enfeksiyonlarının en yaygın belirtileri; baş ağrısı, öksürük ve balgam, yüksek ateştir. Nezle, grip ve sinüzit üst solunum yolları enfeksiyonlarına örnek gösterilebilir.
 • Sigara içmek de kanlı balgam şikayetine neden olabilmektedir. Sigara, hem boğazda hem de bronşlarda tahriş ve deformasyona sebep olur. Bu sebeple balgam oluşmasına yol açar ve neden olduğu tahriş nedeniyle balgam kanlı olabilir.

Genizden Gelen Kanlı Parça Tedavisi

 • Genizden gelen kanlı parça ciddi bir probleme işaret edebileceği için mutlaka doktora gitmek gerekir.
 • Enfeksiyondan kaynaklı durumlar için de yine doktora danışılmalı ve gerekli ilaçlar kullanılmalıdır. Bununla birlikte, su tüketimini artırmak ve bolca sıcak bitki çayı içmek de tedaviyi hızlandıracaktır.
 • Boğazda oluşan tahriş varsa; sert, çok sıcak veya soğuk gıdalardan uzak durulmalıdır. Tarçın, bal ve ılık su karışımı boğazınızı yumuşatmanıza yardımcı olacaktır.
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. MyronFudge dedi ki:

  single free dating sites without registering
  personals sites

 2. JavierTox dedi ki:

  browse tinder for free , tindr
  tinder online

BİR YORUM YAZ