Reklam

Göbek Deliğindeki Kızarıklık ve Koku

 • 28 Ocak 2018
 • 1.907 kez görüntülendi.
Göbek Deliğindeki Kızarıklık ve Koku

Göbek deliğinde zaman zaman görülen kızarıklık ve kokunun birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Göbek deliğinin çevresinde görülen bu farklı semptomlar göbek piercingi kullanan kişilerde sıklıkla görülen bir sağlık sorunudur. Kişinin UV ışınlarına uzun süre maruz kalması, yağlı kistler de bu gibi sorunlara neden olmaktadır. Göbek deliği çevresinde daha önce olmayan bir koku ve kızarıklık görüldüğü takdirde kişinin zaman kaybetmeden doktora görünmesi ve gerekli testleri olarak bu durumun nedenini araştırmalıdır.

Göbek deliğinde görülen kızarıklık ve kokunun diğer bir nedeni de göbek deliği iltihabıdır. Sık görülen bir rahatsızlık olmayan göbek deliği iltihabında kişinin göbek deliği çevresinde farklı sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Kişinin bir an önce tedaviye başlaması etkili olacaktır.

Göbek Deliği İltihabının Nedenleri Nelerdir?

Göbek deliği iltihabının birçok sebebi vardır. En çok görülen sebepler arasında şunlar yer almaktadır:

1-)Mantar Enfeksiyonu

Göbek deliği iltihabına neden olan rahatsızlıklardan birisi mantar enfeksiyonudur. Mantar enfeksiyonu özellikle sağlıksız piercinglerin kullanımı sonrası ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Kişinin böyle bir durumda sağlığına çok dikkat etmesi ve gerçek gümüşten üretilmiş bir piercing tercihi yapması etkili olacaktır. Mantar enfeksiyonun en çok görülüğü yerler arasında el ve ayak parmakları, saçlar ve göbek delikleri yer almaktadır.

2-)Yeterli Hijyenin Sağlanmaması

Göbek deliği iltihabı oluşmasını tetikleyen unsurlardan bir diğeri de yeterli kişisel hijyenin sağlanmamasından kaynaklanmaktadır. Kişinin vücut temizliğini önemsememesi, uzun süre aksatması sonucunda göbek deliği iltihabına yakalanması oldukça yüksek bir olasılıktır.

3-)Piercing Kullanımı

Çoğu kadın göbek deliğine piercing takmayı çok sever ve tercih eder. Kaliteli bir piercing tercihinin yapılmaması zaman içinde göbek deliği iltihabına neden olabilmektedir. Kişinin piercing takarken kaliteli bir tercih yapması bu sağlık sorunu önleyecek bir etken olacaktır.

Göbek Deliği İltihabı Belirtileri Nelerdir?

Göbek deliği iltihabı sorunu olan bir kişide görülmesi muhtemel belirtiler şunlardır:

 • Göbek deliği çevresinde kızarıklık,
 • Göbek deliğinde ağrı,
 • Kaşınma,
 • Göbek deliği çevresinde kötü koku,
 • Akıntı,
 • Aşırı hassasiyet,
 • Göbek deliğinde sıcaklık,
 • İleri evrelerde kusma, mide bulantısı ve ateş.

Göbek Deliği İltihabı Tedavisi Nasıl Olmalı?

Göbek deliği iltihabı tedavisi için kişinin muhakkak uzman bir doktora görünmesi faydalı bir işlem olacaktır. Bunun yanı sıra kişinin antibiyotik kullanımı ve mantar kremi kullanması da etkili birer yöntem olacaktır. Kortizonlu krem kullanımının da göbek deliği iltihabına iyi geldiği bilinmektedir. Kişinin hastalığın geçmemesi halinde tek çare olarak ameliyata girmesi gerekmektedir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. JavierTox dedi ki:

  tinder online , tinder online
  tinder dating app

BİR YORUM YAZ