Reklam

Pul Pul Ayrılan Tırnaklar

 • 27 Mart 2017
 • 3.693 kez görüntülendi.
Pul Pul Ayrılan Tırnaklar

Tırnaklar, insan vücudunda güzelliğin ve sağlıklılığın en başta gelen göstergeleri olarak yer almaktadır. Günümüzde özellikle kullanılan kozmetik ürünler tırnak yapısı ve güzelliğinde oldukça yararlı etki göstermektedirler.

Tırnak yapısından bahsedecek olursak, deri hücreleri tarafından üretilen, parmak uçlarını dışarıdan herhangi müdahaleye karşı koruyan, keratin yapısındaki bölgeye denmektedir. Tırnaklar, protein yapıda olup elastik özellik göstermektedir ve vücuttaki hassas yapılardan biri olarak sayılmaktadır.

Tırnakların pul pul soyulması güçsüzlüğün ve bağışıklık sisteminin zayıfladığının göstergesidir. Bunların dışında stres, eksik veya yanlış uygulanmış diyet, kronik hastalık belirtileri gibi bir çok nedenden tırnak soyulması sorunu yaşanabilmektedir.

Tırnaklar Neden Pul Pul Ayrılır?

 • Vitamin eksikliğinden kaynaklı olarak tırnak soyulması yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda beslenme ve sağlığa dikkat etmek, mümkün olduğunca sağlıksız beslenmeden uzak durmak gerekir.
 • Aşırı stres tırnak yapısında veya psikolojik durumlara bağlı olarak cilt üzerinde soyulmalar oluşabilmektedir.
 • Bilgisizce yapılan, diyetisyenin yazdığı diyet programına uyulmadan yapılan sağlıksız diyetler tırnak soyulmalarına neden olabilmektedir. Sadece tırnak soyulmaları değil, bir çok sağlık sorununa da neden olabilmektedir.
 • Tiroid sorunları yaşayan hastalarda, bu hastalıklara bağlı olarak tırnak soyulmaları gibi belirtiler oluşabilmektedir.
 • Kaza, travma gibi sorunlar ve aşırı sıcak veya aşırı soğuk ortamda bulunma gibi nedenler ellerde ve tırnaklarda soyulmalara ve kırılmalara neden olabilmektedir.
 • Sağlık sorunlarına bağlı olarak kullanılan bazı ilaçlar vücut direncini düşürücü etkiye neden olabildiği gibi tırnakların kırılması ve soyulması gibi durumlarada neden olabilmektedir.
 • Bunların dışında günlük hayatta titizliğe aşırı önem veren kişiler deterjan, çamaşır suyu gibi kimyasallara çok daha fazla maruz kalmaktadır. Bu tarz kimyasallar hem tırnaklar üzerinde soyulma ve kırılmaya hem de vücut üzerinde ciddi toksik etkiler oluşturabilmektedir.

Tırnakların Pul Pul Ayrılması ve Tırnak Kırılmaları Nasıl Önlenebilir?

 • Gündelik hayatta beslenme, kimyasallara maruz kalma gibi etkenlere dikkat etmek ciddi önem arzeder. Bu gibi sorunlara dikkat edilmesi rahatsızlığın önlenmesini sağlayabilmektedir.
 • İlaçlar maruziyet sonucu oluşan tırnak soyulmalarında, sürekli kullanmak zorunda kullandığımız ilaçlar bu gibi yan etkilere sebep olabilecektir. Bunların önlenmesi pek mümkün olmamakla beraber tırnak güçlendirici, tırnak serumları, tırnak sertlendirici gibi bazı preparatlar tırnak soyulmalarında geçici yarar sağlayabilmektedir.
 • Bunların dışında ilave vitaminlerle bağışıklık sistemi güçlendirilerek bu gibi rahatsızlıkların önlenmesinde yarar sağlayabilmektedir.
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. smealry dedi ki:

  http://vsdoxycyclinev.com/ – doxycycline hyclate online

 2. alprostadil side dedi ki:

  alprostadil injection online https://alprostadildrugs.com/ alprostadil gel online

 3. vardenafil 20 mg https://vegavardenafil.com/ vardenafil 40 mg generic

BİR YORUM YAZ