Reklam

Saçma ve Anlamsız Rüyalar Görmek

 • 18 Mayıs 2017
 • 10.133 kez görüntülendi.
Saçma ve Anlamsız Rüyalar Görmek

Rüya görme kavramı kişinin genellikle bilinçaltı olarak yorumlanır. Saçma ve anlamsız rüyalar görmek, günümüzde sıkça rastlanılan bir durum olmakla birlikte genellikle günlük hayat aktiviteleri ve hayat koşullarının getirdiği kişisel problemlerden kaynaklı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Özellikle stresli ve yoğun bir iş hayatı olan kişilerde, ailevi veya diğer kaynaklık psikolojik problemi olan kişilerde, geçmişten gelen veya günün yarattığı koşullara bağlı olarak saçma ve anlamsız rüyalar görme gibi durumlar oluşabilmektedir.

Saçma Rüyalar Görmek Neden Olur?

Saçma ve anlamsız rüyalar görme kavramında en önemli faktörler kişinin bilinçaltı ve yaşadığı fiziksel veya ruhsal problemlerdir. Özellikle günümüzde yaşam şartlarının giderek zorlaşması, meslek hayatından kaynaklı olarak veya diğer nedenlere bağlı olarak uykunun iyi alınamaması, stresli geçirilen günler, kendisi, ailesi ve arkadaşlarına yeterince zaman ayıramaması gibi durumlara bağlı olarak bu tarz bilinçaltından kaynaklı saçma ve anlamsız rüyalar görülebilmektedir.

Bu gibi durumlarda uyku düzeni, beslenme düzeni, stres koşulları gibi faktörler oldukça önemlidir. Düzenli alınamayan uyku, sağlıksız ve dengesiz beslenme sonucu ortaya çıkabilecek kronik veya akut rahatsızlıklar, stres koşullarına bağlı olarak ortaya çıkabilecek psikolojik rahatsızlıklar kişinin sürekli yorgunluk ve halsizlik hali, uyku sorunları, uyku sırasında saçma ve anlamsız görülen rüyalar gibi bazı sıkıntılar oluşmasına neden olabilmektedir. Bu durumlarda beslenme düzenine dikkat etmek, uyku sorunlarına karşı doktor kontrolünde alınabilecek sakinleştirici ve uyku verici farmasötik preparatlar gibi alınabilecek önlemler ile bu tarz sorunların önlenmesi sağlanabilir.

Bunların dışında bazı kronik rahatsızlıklara bağlı olarak uykusuzluk, yorgunluk ve halsizlik durumu, fiziksel aktivitelerde yaşanılan aksaklıklara bağlı olarak saçma ve anlamsız rüyalar görme gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Diyabet, tansiyon gibi rahatsızlığı olan kişilerde kan basıncının yükselmesine bağlı olarak kişi kendisini yorgun ve halsiz hissedebilir. Bu durum günlük yapılan fiziksel aktivitelerde aksaklıklara ve psikolojik olarak sorunlara yol açabilmektedir. Bu gibi rahatsızlıklarda en önemli faktör, kişinin moral seviyesini yüksek tutmaya çalışmasıdır.

Sürekli olarak görülen tuhaf rüyalar kişide ruhsal ve fiziksel problemlere yol açabilmektedir. Bu durumda uzman psikolojik doktor öncülüğünde destek alınabilir. Uyku sorunları yaşayan kişilerde ise uzman doktor kontrolü ile alınabilecek önlemler bu tarz sorunların önlenmesinde yardım sağlayabilmektedir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. purchase abilify dedi ki:

  I precisely had to appreciate you all over again. I am not sure the things that I might have gone through in the absence of the entire opinions documented by you directly on such industry. It had become a real fearsome difficulty in my circumstances, however , finding out the skilled manner you managed that made me to jump over fulfillment. I am happier for this help and even hope you find out what a great job you are doing instructing other individuals through the use of your site. I know that you have never encountered all of us.

 2. Nupzvl dedi ki:

  ivermectin cream 1% – http://ivermecpls.com/# ivermectin 4 tablets price

 3. Mdptsz dedi ki:

  generic name for ivermectin – ivermectin 9 mg ivermectin generic

BİR YORUM YAZ