Reklam

Sol Kasık Ağrısı Hamilelik Belirtisi mi?

  • 31 Temmuz 2018
  • 1.197 kez görüntülendi.
Sol Kasık Ağrısı Hamilelik Belirtisi mi?

Kasık ağrıları hamilelik belirtileri arasında gözükse de farklı nedenlerden dolayı da meydana gelebilmektedir. Eğer bu ağrının yanında da farklı belirtiler hissediyorsanız, en yakın sağlık kuruluşunda bir uzmana başvurarak önleminizi alabilirsiniz.

Sol Kasık Ağrısı Hamilelik Belirtisi mi?

Sol kasık ağrısı hamileliğin başlangıcında da sık meydana gelen bir ağrıdır. Kişiden kişiye değişkenlik gösterse de genelde hamilelik belirtileri arasındadır. Direkt olarak kasık ağrısından yola çıkarak hamile olduğunuzu düşünmek yanlış olacaktır. Bu ağrının yanında, mide bulantısı, iştahsızlık, göğüslerde hassasiyet, psikolojik olarak duygu değişimleri ya da regli de gecikme yaşıyorsanız o zaman hamile olma ihtimaliniz artmaktadır.

Kasık ağrılarının bir diğer nedeni de rahim kistleridir. Rahim ağzında neredeyse her 10 kadından 6’sında bulunan bu kistler çoğu zaman zararsızdır fakat sürekli olarak kontrol ettirmekte fayda vardır. Bu kistler de özellikle adet dönemlerinde sık sık ağrıya sebep olabilmektedir fakat bu dönemler dışında şiddetli ağrıların nedeni olarak göstermek zordur.

Ağrının bir diğer sebebi ise vücudun soğuk alması sonucu, yani üşütme sonucu oluşan ağrılardır. Bu ağrılardan kimi zaman şiddetli olsa da bazen daha hafif olarak yaşanabilmektedir. Aynı şekilde üşütmeye bağlı yaşanan gaz sancıları da kasıklara vurabilmektedir. Uygun bir tedavi için öncelikle ağrının nedenini bilmek oldukça önemlidir.

Sol Kasık Ağrısının Oluşmasının Diğer Nedenleri Nelerdir?

1-)İdrar Yolu Enfeksiyonu

Lavabo kullandığınız yere bağlı olarak gelişebilen bu durum kronik de olabilmektedir. Çok şiddetli ağrıya sebep olabileceği gibi eğer idrarınızı yaparken ara ara yanma hissediyorsanız, bol bol su için ve bu şekilde idrar yolunuzu temizleyin. Şiddetli durumlarda ise fazla vakit harcamadan doktora gitmenizi öneririz.

2-)Böbrek Taşı – Kumu

Böbrek kumu ya da böbrek taşı da şiddetli ağrı yapabilir ve bu ağrı vücudun birçok yerine yayılabilmektedir. Bunlardan biri de kasıklardır. Özellikle kum ya da oluşumunda veya böbrek taşı düşürürken bu ağrı şiddetlenebilmektedir. İlaçla kolayca atlatılan bu durum için yine bir doktor muayenesine girmeniz gerekmektedir.

3-)Apandisit

Apandisit patlamasını hemen hemen hepimiz duyduk. Bu patlama gerçekleşmeden 1 gün öncesinde çok şiddetli ağrılar meydana gelebilmektedir ve bu ağrı da direkt olarak kasıkları etkileyen bir ağrıdır. Yine kontrol edilmezse ya da alınmazsa tehlikeli boyutlara uzanabilmektedir.

4-)Sindirim Sistemi İle İlgili Rahatsızlıklar

Biraz öncede bahsetmiş olduğumuz gibi, özellikle gaz birikmesinden dolayı meydana gelen ağrılarda, ağrı neredeyse her bölgeye yayılabilmektedir. Vücut ısısını koruyarak ve rahatlatıcı içecekler ya da bitki çayları tüketerek kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ