Reklam

Sol Kol ve Bacak Ağrısı

  • 25 Ocak 2018
  • 4.793 kez görüntülendi.
Sol Kol ve Bacak Ağrısı

Sol kol ve bacaklarda görülen ağrı sık sık karşımıza çıkan bir sağlık sorunudur. Sol kol ve bacak bölgesinde sık sık görülen bu ağrının en büyük sebeplerinden birisi bu bölgelerde kan dolaşımının yeterli derecede olmamasındandır. Sol kol ve bacaklarda görülen ağrının tek sebebi ise bu değildir. Bazen çok basit nedenler ile ortaya çıkan bu ağrı sorunlarının ciddi sorunlardan dolayı da ortaya çıkmış olabileceği unutulmamalıdır.

Sol kol ve bacak ağrısının sık sık tekrar etmesi halinde kişinin doktora gitmesi ve doktorun önerdiği tüm testleri yaptırması gereklidir. Bu işlemler ile birlikte bu ağrıların neden ortaya çıktığı ortaya çıkartılabilmekte ve ona göre bir tedavi yöntemi izlenmektedir.

Sol Kol ve Bacak Ağrısı Neden Olur?

Sol kol ve bacak kısmında görülen ağrıların farklı birçok sebebinin olduğu bilinmektedir. Buna göre ağrıların sebebini öğrenebilmek için test yaptırmak en mantıklı yöntem olacaktır. Sol kol ve bacak ağrılarının belli başlı sebepleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Sol kol ve bacak ağrısı oluşmasının en büyük sebeplerinden birisi kan dolaşımının yetersiz olmasıdır. Kan dolaşımının yetersiz olduğu anlarda el ve ayak uçlarına yeteri kadar kan gitmez ve bunun sonucunda da bu bölgeler içinde ağrılar görülür. Karıncalanma ve uyuşma gibi sorunların da ana nedeni budur.
  • Sol kol ve bacakta görülen ağrıların diğer bir sebebi ise kol ve bacakta yer alan kistlerdir. İnsan vücudunun birçok farklı yerinde görülebilen kistler görüldüğü bölgede ağrıya neden olabilmektedir. Kistlerin tanı ve tedavisi için test yaptırmak gereklidir.
  • Sol kol ve bacakta yer alan sinirlerin hasar görmesi de bu bölgelerde ağrılara neden olmaktadır. Sinir sıkışması gibi sorunlar ile birlikte kol ve bacaklarda uyuşma, ağrı hissedilebilir.
  • Diyabet hastalarında da sık sık sol kol ve bacakta ağrı görülmektedir.
  • Çeşitli kalp hastalıkları ve damarlardaki sertlikler kol ve bacaklarda sızıya neden olur.
  • Kişinin A ve B vitamini eksikliği de ağrıya neden olabileceği gibi magnezyum eksikliği de bu ağrıların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Test yaptırarak değerlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Sol Kol ve Bacak Ağrısı Hangi Hastalıkların Belirtisi Olabilir?

Yalnızca sol kol ve bacakta görülen ağrıların büyük sebepleri olabilir. Kalp ve damar hastalıkları bu ciddi sebeplerden birisidir. Kişinin sol bölgesinde sık sık ve nedensiz ağrılar oluyorsa tedbir amaçlı doktora gitmesi tavsiye edilmektedir. Yine diğer bir hastalık olan diyabet de sol kol ve bacaklarda çeşitli ağrı ve uyuşmalara neden olabilmektedir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ